צבע לשיער מיוחד לבעלות רגישות ל- PPD. מה זה בכלל PPD?

PPD הוא חומר כימי הנמצא בשימוש נרחב כצבע לשיער קבוע. PPD משמש בצביעת שיער מכיוון שהוא צבע קבוע (צבע שלא יורד עם החפיפות) המעניק מראה טבעי וניתן לבצע בשיער צבוע בצבע קבוע כל פעולה כימית (כמו סלסול, החלקה) או חפיפה או חשיפה לשמש מבלי לאבד את צבעו.

ה – PPD הבסיסי הוא חומר למעשה חסר צבע ומצריך חמצן כדי שיהפוך לצבע ולכן כשצובעים את השיער מערבבים את טיובת צבע השיער עם קרם חמצן. גוונים כהים יותר של צבע לשיער מכילים ריכוזים גבוהים יותר של PPD מאשר גוונים בהירים יותר.

אז איך קורה שפתאום באמצע החיים מפתחים רגישות ל- PPD?


אנחנו צובעים שנים את השיער ופתאום אחרי שנים של צביעה אנו מבחינם בגירוד בראש בזמן הצביעה או לאחר הצביעה. אסור להתעלם מהגירוד הזה. בדר"כ הגירוד הזה הוא תחילת התפתחות אלרגית לצבע לשיער. הגירוד יכול להחמיר יותר ויותר עם צביעות השיער, לגרות לפריחה, גירוד במקום שבא במגע ישיר עם הצבע, אדמומיות, שלפוחיות ולפעמים מגיעים לאישפוז בבי"ח.
מומלץ ביותר – אם את מרגישה גירוד או אי נוחות בזמן צביעת השיער או אחריה, שלא היית רגילה אליה בעבר, מומלץ ללכת לרופא אלרגיה ולבדוק רגישות ל-PPD.

מי מקבל אלרגיה לפי פי די / פרפנילנדיאמין?

אלרגיה עלולה להתעורר בכל מי שנחשף ל- PPD. לדוגמה:

מספרות – צביעת שיער באופן קבוע כל חודש – חודשיים במיוחד לקוחות בגוונים כהים יותר של צבע, ולכן אלרגיה שכיחה יותר בקרב אנשים עם עור צבע מאשר אצל אנשים בהירים.
אנשים שיש להם קעקועים זמניים שחורים.
שכיחות תגובות צבעי השיער גדלה בשנים האחרונות כאשר צביעת שיער הפכה פופולרית בקרב גברים ונשים בכל הגילאים.
אין הבדל בין גברים ונשים, למרות שכמות הנשים הרגישות ל- PPD היא גדולה יותר מכיוון שנשים צובעות את השיער בגיל צעיר יותר מאשר הגברים.

איך צובעים את השיער עם רגישות ל-PPD?

אם צבעתי את השיער כשהייתי צעירה בשביל לוק מגניב, עכשיו אני חייבת לצבוע את השיער כי שיער השיבה אינו מחמיא ואני רוצה להראות צעירה. מה עלי לעשות?

כיום קיימים תחליפים לצבע שיער עם PPD שנותנים תוצאות נהדרות מבלי לסבול גירודים, התנפחויות או אלרגיות.
תחליף צבע לשיער ללא PPD יכול להיות:
* צבע שיער קבוע (צבע שיער שאינו יורד עם החפיפות ומשתמשים בו בערבוב עם מפתח צבע מתאים)
צבע לשיער ללא PPD וללא אמוניה – צבע לשיער COLOR WEAR – להזמנות >>>
צבע לשיער ללא PPD ללא אמוניה ללא ניקל – צבע לשיער RAYWELL – להזמנות >>>
צבע לשיער ללא PPD ללא אמוניה – צבע לשיער TBH שוורצקופף – להזמנות >>>
* צבע שיער חצי קבוע (צבע שיער שיורד עם החפיפות ואינו מצריך תוספת של חמצן לצבע)
צבע לשיער ללא PPD ללא אמוניה ללא חמצן על בסיס מים – צבע לשיער לה ריץ' – להזמנות >>>

חשוב לדעת: גם כאשר הצבע שרוכשים אינו מכיל PPD יש לבצע טסט לפני שימוש. צבע שאינו מכיל PPD מכיל תחליפים ל- PPD ועל כן לא ניתן לדעת בלי טסט אם קיימת רגישות לצבע.
ביצוע טסט: יש לקחת מעט מהצבע ולשים על הקרקפת מאחרי האוזן – זהו האיזור הכי רגיש בקרקפת. יש להשאיר את הצבע כ- 24 שעות. אם לא מתפתח גירוד או אדמומיות, אין בעיה לצבוע את כל השיער.

אולי גם תאהבו....

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: מוגן בזכויות יוצרים!!!